Domowa atmosfera

Indywidualne podejście do każdego Mieszkańca i rodzinna, domowa atmosfera niewątpliwie wyróżnia Nas, a każdego Mieszkańca tak, jak sami chcielibyśmy być traktowani. Dbamy o to, by personel Domu Seniora Hilltom wykazywał się nie tylko odpowiednimi kwalifikacjami zawodowymi, ale również empatią, ciepłem i chęcią niesienia pomocy.
W Naszym Domu tworzymy rodzinną atmosferę, która pozwala poczuć dużo ciepła i poczucie bezpieczeństwa. To dla Nas najwyższa wartość. Zapewniamy Seniorom nie tylko codzienną opiekę, ale również wsparcie w każdym obszarze, w którym jest to potrzebne. Zachęcamy naszych Mieszkańców do prowadzenia możliwie aktywnego trybu życia oraz socjalizacji na tyle, na ile pozwala im zdrowie.

W Domu Seniora Hilltom Ci, których kochasz, znajdą bezpieczeństwo, szacunek i troskę. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby każdemu podarować promyk słońca na „jesień życia”. Zapewniamy miłą, rodzinną atmosferę, spokój i bezpieczeństwo, z poszanowaniem własnej odrębności a także prywatności. Dla nas najważniejszy jest człowiek i jego indywidualne potrzeby.

Terapia zajęciowa

Jesień życia nie musi być smutna i naznaczona samotnością. Doskonale wiemy, że Seniorzy potrzebują poczucia wspólnoty, kontaktu z innymi oraz różnego rodzaju aktywności pomagających im utrzymać sprawność fizyczną i umysłową. Dlatego też dla naszych Podopiecznych organizujemy szereg zajęć wykorzystujących różnorodne techniki. Zajęcia terapeutyczne organizowane dla naszych mieszkańców mają za zadanie ich rozwój manualny, a także rozbudzenie kreatywności i wyobraźni. Cieszą się dużym zainteresowaniem i są wciąż udoskonalane nowymi technikami. Zajęcia terapeutyczne pomagają osobom starszym lepiej funkcjonować w sferze społecznej, zawodowej oraz w życiu codziennym.
Obejmują rozmaite typy zajęć, najczęściej o charakterze artystycznym i ruchowym. Indywidualnie w zależności od stopnia dysfunkcji dobieramy rodzaj terapii:

  • ergoterapia – terapia poprzez pracę, polega na wykonywaniu czynności manualnych (np. malarstwo, rzeźbienie, tkactwo, krawiectwo, ogrodnictwo)
  • arteterapia – terapia poprzez szeroko pojętą sztukę – muzykę, książki, teatr, taniec
  • estetoterapia – terapia poprzez kontakt z pięknym otoczeniem i przedmiotami (np. wyjścia do muzeum, spacery po lesie)
  • socjoterapia – terapia poprzez gry i zabawy w gronie innych uczestników oraz zajęcia mające na celu rozwój umiejętności interpersonalnych
  • zajęcia relaksacyjne – terapia wykorzystująca techniki relaksacyjne. Jej celem jest obniżenie napięcia nerwowego, złagodzenie objawów stresu, depresji, likwidacja stanów lękowych

Dodatkowo Nasi mieszkańcy śpiewają, czytają poezję, słuchają muzyki. Organizowane są wycieczki do kina czy teatru, spotkania okolicznościowe itp. Nasz dom współpracuje również z Uniwersytetem Trzeciego Wieku. Spotkania integracyjne z seniorami z innych placówek np. DPS, Domy dzienne dla Seniorów, łączenie pokoleń.

Niewątpliwie z udziału w terapii zajęciowej Mieszkańcy:

  • zwiększają samodzielność (m.in. sprawniejsze wykonywanie codziennych czynności takich jak higiena osobista, ubieranie się, przygotowywanie posiłków itd.)
  • rozwijają zainteresowania, pasje
  • doskonalą umiejętności interpersonalne

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

DOM SENIORA HILL TOM


UL. KŁODZKA 50B
57-540 LĄDEK ZDRÓJ

+48 728 904 137

biuro@hilltom.pl

Trwałość rezultatów w ramach projektu nr RPDS.09.02.01-02-0037/17 jest zachowywana poprzez utrzymanie miejsc świadczenia usług opiekuńczych utworzonych w ramach projektu po zakończeniu jego realizacji co najmniej przez okres odpowiadający okresowi realizacji projektu. Stowarzyszenie zapewnia instytucjonalną gotowość do świadczenia usług. Ośrodek zapewnia całodobową opiekę nad osobami w podeszłym wieku, chorych oraz niepełnosprawnych. Liczba oferowanych miejsc to 30. W zakresie świadczonych usług mieści się udzielanie pomocy w podstawowych czynnościach życiowych, pielęgnacja, opieka higieniczna, ułatwianie kontaktu z otoczeniem. Indywidualne podejście uwzględnia stan zdrowia osoby starszej, sprawność fizyczną i intelektualną oraz osobiste potrzeby i możliwości każdego z podopiecznych. Zapewniamy usługi w zakresie: - opieki pielęgniarskiej, - konsultacji medycznych,- kinezyterapii,- fizykoterapii (światłoterapia, magnetoterapia, laseroterapia, elektroterapia, ultradźwięki, masaż)- terapii zajęciowej i animacji czasu wolnego. Placówka posiada pokoje jedno i dwuosobowe z łazienkami o wysokim standardzie. W każdym pokoju znajduje się telewizor oraz sygnalizacja przywoławcza. Obiekt wyposażony jest w salę do kinezyterapii, fizykoterapii oraz terapii zajęciowej.