Pobyty krótko i długoterminowe

Pobyt w Domu Seniora odpowiada na potrzeby osób, które wymagają stałej i profesjonalnej opieki. Osoby starsze przebywające w naszym domu skorzystają z najwyższej jakości:

 • opieki pielęgniarsko-opiekuńczej i lekarskiej,
 • kinezyterapii,
 • fizykoterapii,
 • terapii zajęciowej,
 • pełnego wyżywienia.

Pokoje dla osób potrzebujących całodobowej opieki znajdują się na parterze oraz pierwszym i drugim piętrze. Obiekt wyposażony jest w windę przystosowaną dla osób o ograniczeniach w poruszaniu się. Dom Seniora posiada 12 pokoi, przeznaczonych łącznie dla 30 osób. Każdy z nich wyposażony jest w łazienkę z umywalką, prysznicem, ubikacją z umocowanymi uchwytami pomocniczymi oraz półkami do przechowywana rzeczy osobistych. Część mieszkalna pokoju wyposażona jest w elektryczne łóżka rehabilitacyjne, szafę do przechowywania rzeczy osobistych, stół, krzesła, szafkę i lampkę nocną oraz telewizor.

Cały obiekt objęty jest systemem przywoławczo-alarmowym oraz zabezpieczeniem przeciwpożarowym co sprawia, że pobyt w Domu Seniora Hilltom jest w pełni bezpieczny. Wiemy, jak ważną kwestią dla bliskich i rodzin seniorów jest zapewnienie im spokojnej i komfortowej „jesieni życia“. Dlatego też opieka nad Mieszkańcami Domu Seniora skierowana jest na indywidualne potrzeby każdego Mieszkańca, co pozwala w pełni spełniać oczekiwania jego oraz bliskich mu osób. Oferta adresowana jest również do osób, które są po przebytych urazach i operacjach. Pobyty krótkoterminowe to także pomoc dla opiekunów, ale przede wszystkim dla samych chorych, którzy ze względu na stan zdrowia, wyjazd lub zdarzenie losowe członków rodziny nie są w stanie samodzielnie funkcjonować.

Z pewnością Nasz dom seniora jest miejscem, w którym dbamy o to, by osoby starsze spędzały miło czas pod okiem naszych opiekunów. Liczne zajęcia rekreacyjne zapewniają Mieszkańcom rozrywkę, pozwalają na realizację pasji oraz zainteresowań, a codzienna rehabilitacja zapewnia sprawność fizyczną.

Zabiegi

Dom Seniora Hilltom posiada nowoczesną salę gimnastyczną w pełni wyposażoną w sprzęt dostosowany dla osób z niepełnosprawnościami oraz osób starszych. W ramach zajęć gimnastycznych Mieszkańcy Naszego Domu pod opieką wykwalifikowanej kadry fizjoterapeutów będą mogli wykorzystać ruch jako środek leczniczy w zakresie gimnastyki leczniczej lub ćwiczeń usprawniających. Wszelkie działania usprawniające dostosowane są do stanu fizycznego dla każdego Mieszkańca indywidualnie, co z kolei powoduje szybką poprawę sprawności fizycznej. W przypadku schorzeń ruchowych u osób starszych stosuje się ćwiczenia:

 • bierne – polegają na ruchu określonej części ciała pacjenta; wykonywane przy pomocy fizjoterapeuty lub za pomocą specjalistycznych urządzeń;
 • czynno-bierne – polegają na ruchu wykonywanym przez terapeutę oraz czynnym rozluźnianiu mięśni przez pacjenta;
 • czynne w odciążeniu – polegają na samodzielnym wykonywaniu ruchów w stawach z obciążeniem trenowanej partii ciała;
 • czynne wolne – polegają na wykonywaniu konkretnych ruchów przez pacjenta pod opieką fizjoterapeuty;
 • czynne z oporem – polegają na wykonywaniu określonych ruchów, których celem jest m.in. przyrost siły, zmniejszenie zaników mięśniowych;
 • izometryczne – polegają na czynnym napięciu mięśni niepowodującym zmiany długości tego mięśnia.
Hilltom wyposażony jest również w gabinet fizykoterapeutyczny, w którym wykonujemy zabiegi z zakresu fizykoterapii, światłolecznictwa oraz leczenia polem magnetycznym. Wykorzystujemy najwyższej jakość sprzęt do tego przeznaczony. Aparaty firmy BTL posiadają największy na rynku zakres funkcji leczniczej, dzięki temu znajdą one zastosowanie w leczeniu chorób i przypadłości.

W ofercie Naszej placówki Mieszkańcom oferujemy:

 • Terapię za pomocą ultradźwięków to zabieg polecany szczególnie przy chorobach zwyrodnieniowych stawów, bólach krzyża i pleców czy rwie kulszowej, które bardzo osłabiają zdrowie seniora.
 • Laseroterapię stosujemy przede wszystkim w przy schorzeniach ortopedycznych, reumatologicznych, a także do łagodzenia bólu i walki z procesem zapalnym tkanek, zarówno w stanach ostrych, jak i przewlekłych.
 • Magnetoterapię znacząco poprawia ukrwienie, zwiększa dostawy tlenu a także usprawnia procesy metaboliczne. Terapię stosuje się w rehabilitacji osób po urazach bądź w leczeniu bólu a także szeregu innych chorób.
 • Krioterapię miejscową (leczenie zimnem) miejscowe skutki działania zimnem zmniejsza ból i obrzęki, poprawia siłę mięśniową, zwiększa zakres ruchu w stawie, działa przeciwzapalne. Wskazania do zabiegu krioterapii: stany pourazowe stawów i mięśni, urazy sportowe, reumatoidalne zapalenie stawów, przykurcze w obrębie narządu ruchu, choroby zwyrodnieniowe stawów.
 • Prądy TENS terapia ta zwalcza chroniczne dolegliwości i przynosi ulgę w bólu na wiele godzin. TENS stosowany w bólach przewlekłych, niedowładach mięśni oraz bólach ostrych, stanach zwiększonego napięcia mięśniowego, zaburzeniach krążenia obwodowego oraz w bólach przewlekłych.
 • Drenaż limfatyczny zabieg ten stosowany jest w celu usprawnienia krążenia limfy, służy również likwidacji obrzęków zastoinowych, wysięków limfatycznych, skraca czas resorpcji siniaków i krwiaków.
 • Lampę SOLLUX wykorzystanie światła lampy łagodzi dolegliwości bólowe, stany zapalne, a nawet pomaga szybciej goić się ranom.
 • Fotel masujący to prawdziwy mistrz sztuki masażu. To komfortowy zabieg dla osób starszych. Daje poczucie większego komfortu i eliminuje skrępowanie.

Terapia zajęciowa

Jesień życia nie musi być smutna i naznaczona samotnością. Doskonale wiemy, że Seniorzy potrzebują poczucia wspólnoty, kontaktu z innymi oraz różnego rodzaju aktywności pomagających im utrzymać sprawność fizyczną i umysłową. Dlatego też dla naszych Podopiecznych organizujemy szereg zajęć wykorzystujących różnorodne techniki. Zajęcia terapeutyczne organizowane dla naszych mieszkańców mają za zadanie ich rozwój manualny, a także rozbudzenie kreatywności i wyobraźni. Cieszą się dużym zainteresowaniem i są wciąż udoskonalane nowymi technikami. Zajęcia terapeutyczne pomagają osobom starszym lepiej funkcjonować w sferze społecznej, zawodowej oraz w życiu codziennym. Obejmują rozmaite typy zajęć, najczęściej o charakterze artystycznym i ruchowym. Indywidualnie
w zależności od stopnia dysfunkcji dobieramy rodzaj terapii:

 • ergoterapia – terapia poprzez pracę, polega na wykonywaniu czynności manualnych (np. malarstwo, rzeźbienie, tkactwo, krawiectwo, ogrodnictwo);
 • arteterapia – terapia poprzez szeroko pojętą sztukę – muzykę, książki, teatr, taniec;
 • estetoterapia – terapia poprzez kontakt z pięknym otoczeniem i przedmiotami (np. wyjścia do muzeum, spacery po lesie);
 • socjoterapia – terapia poprzez gry i zabawy w gronie innych uczestników oraz zajęcia mające na celu rozwój umiejętności interpersonalnych;
 • zajęcia relaksacyjne – terapia wykorzystująca techniki relaksacyjne. Jej celem jest obniżenie napięcia nerwowego, złagodzenie objawów stresu, depresji, likwidacja stanów lękowych;

Dodatkowo Nasi mieszkańcy śpiewają, czytają poezję, słuchają muzyki. Organizowane są wycieczki do kina czy teatru, spotkania okolicznościowe itp. Nasz dom współpracuje również z Uniwersytetem Trzeciego Wieku. Spotkania integracyjne z seniorami z innych placówek np. DPS, Domy dzienne dla Seniorów, łączenie pokoleń.

Niewątpliwie z udziału w terapii zajęciowej Mieszkańcy:

 • zwiększają samodzielność (m.in. sprawniejsze wykonywanie codziennych czynności takich jak higiena osobista, ubieranie się, przygotowywanie posiłków itd.);
 • rozwijają zainteresowania, pasje;
 • doskonalą umiejętności interpersonalne.

WYKWALIFIKOWANA
KADRA

Zapewniamy nadzór lekarza
prowadzącego, stałą opiekę
pielęgniarską, a przede
wszystkim profesjonalny
personel fizykoterapeutyczny.

ZABIEGI
FIZJOTERAPEUTYCZNE

Wykorzystujemy zabiegi z zakresu
fizykoterapii i kinezyterapii,
wykonywane przy
wykorzystaniu wysokiej jakości
sprzętu medycznego.

UZDROWISKOWY
KLIMAT

Nasz Dom Seniora położony
jest w kurorcie uzdrowiskowym
Lądek Zdrój.

DOMOWA
ATMOSFERA

Do pacjentów podchodzimy z
sercem. Profesjonalna opieka
połączona z domową
atmosferą sprzyja
rekonwalescencji i leczeniu.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

DOM SENIORA HILL TOM


UL. KŁODZKA 50B
57-540 LĄDEK ZDRÓJ

+48 728 904 137

biuro@hilltom.pl

Trwałość rezultatów w ramach projektu nr RPDS.09.02.01-02-0037/17 jest zachowywana poprzez utrzymanie miejsc świadczenia usług opiekuńczych utworzonych w ramach projektu po zakończeniu jego realizacji co najmniej przez okres odpowiadający okresowi realizacji projektu. Stowarzyszenie zapewnia instytucjonalną gotowość do świadczenia usług. Ośrodek zapewnia całodobową opiekę nad osobami w podeszłym wieku, chorych oraz niepełnosprawnych. Liczba oferowanych miejsc to 30. W zakresie świadczonych usług mieści się udzielanie pomocy w podstawowych czynnościach życiowych, pielęgnacja, opieka higieniczna, ułatwianie kontaktu z otoczeniem. Indywidualne podejście uwzględnia stan zdrowia osoby starszej, sprawność fizyczną i intelektualną oraz osobiste potrzeby i możliwości każdego z podopiecznych. Zapewniamy usługi w zakresie: - opieki pielęgniarskiej, - konsultacji medycznych,- kinezyterapii,- fizykoterapii (światłoterapia, magnetoterapia, laseroterapia, elektroterapia, ultradźwięki, masaż)- terapii zajęciowej i animacji czasu wolnego. Placówka posiada pokoje jedno i dwuosobowe z łazienkami o wysokim standardzie. W każdym pokoju znajduje się telewizor oraz sygnalizacja przywoławcza. Obiekt wyposażony jest w salę do kinezyterapii, fizykoterapii oraz terapii zajęciowej.