Klimat uzdrowiskowy

Dom Seniora "HillTom" znajduje się w jednym z najstarszych uzdrowisk w Polsce w Lądku-Zdroju. Jako uzdrowisko był znany już pod koniec XV w. Miejscowość słynie z wód radoczynnych i siarkowo- fluorkowych. Uzdrawiają się tu przede wszystkim osoby z chorobami reumatycznymi, chorobami ortopedycznymi i chorobami neurologicznymi. Lądek-Zdrój położony jest u podnóża Gór Złotych, Gór Bialskich i Krowiarek, będących częścią Sudetów Wschodnich. Takie położenie wpływa na klimat panujący w Lądku, który działa tonizująco na układ nerwowy oraz wyciszająco i relaksująco Lądka wiedzie wiele szlaków górskich, tras rowerowych i spacerowych. Lądek to nie tylko uzdrowisko i góry ale tez piękna architektura.

To rynek z neorenesansowym ratuszem, barokową Kolumną Trójcy Świętej i XVI-wiecznym pręgierzem czy pełna urokliwych uliczek cześć uzdrowiskowa z najstarszym zakładem kąpielowym w Polsce „Stary Jerzy”, założonym w 1498 r. i z najokazalszym budynkiem z 1880 r. w stylu neobarokowym wzorowanym na planach łaźni tureckiej zwanym "Wojciechem". W ramach Silwoterapii nasi Mieszkańcy korzystają z uroków przyrody i czerpią radość ze spacerów w naszej pięknej okolicy.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

DOM SENIORA HILL TOM


UL. KŁODZKA 50B
57-540 LĄDEK ZDRÓJ

+48 728 904 137

biuro@hilltom.pl

Trwałość rezultatów w ramach projektu nr RPDS.09.02.01-02-0037/17 jest zachowywana poprzez utrzymanie miejsc świadczenia usług opiekuńczych utworzonych w ramach projektu po zakończeniu jego realizacji co najmniej przez okres odpowiadający okresowi realizacji projektu. Stowarzyszenie zapewnia instytucjonalną gotowość do świadczenia usług. Ośrodek zapewnia całodobową opiekę nad osobami w podeszłym wieku, chorych oraz niepełnosprawnych. Liczba oferowanych miejsc to 30. W zakresie świadczonych usług mieści się udzielanie pomocy w podstawowych czynnościach życiowych, pielęgnacja, opieka higieniczna, ułatwianie kontaktu z otoczeniem. Indywidualne podejście uwzględnia stan zdrowia osoby starszej, sprawność fizyczną i intelektualną oraz osobiste potrzeby i możliwości każdego z podopiecznych. Zapewniamy usługi w zakresie: - opieki pielęgniarskiej, - konsultacji medycznych,- kinezyterapii,- fizykoterapii (światłoterapia, magnetoterapia, laseroterapia, elektroterapia, ultradźwięki, masaż)- terapii zajęciowej i animacji czasu wolnego. Placówka posiada pokoje jedno i dwuosobowe z łazienkami o wysokim standardzie. W każdym pokoju znajduje się telewizor oraz sygnalizacja przywoławcza. Obiekt wyposażony jest w salę do kinezyterapii, fizykoterapii oraz terapii zajęciowej.